Butla o ładunku 11 kg gazu propan-butan to najpopularniejsza butla w Polsce. Korzysta z niej ok. 5,2 mln gospodarstw domowych w całym kraju. W ogromnej większości tych gospodarstw gaz w butli 11 kg wykorzystywany jest jako źródło zasilania kuchni gazowych.
Często również butle 11 kg wykorzystywane są do zasilania różnorodnych ogrzewaczy i promienników gazowych, które ogrzewają mieszkania, sklepy, warsztaty i inne pomieszczenia, gdy robi się chłodniej.
Korzystanie z 11kg butli Gaspolu gwarantuje:
- zgodność z polskimi normami
- zgodność z polskimi normami
- bezpieczeństwo zgodne z europejskimi standardami
- zawsze certyfikowany gaz propan-butan najwyższej jakości
- profesjonalne napełnienie w firmowej rozlewni
- ochronę przed nielegalnym napełnieniem zagrażającym bezpieczeństwu
- wygodę użytkownika – butle dostosowane są do wszystkich urządzeń na polskim rynku
Zaprojektowana specjalnie na zlecenie Gaspolu butla propanowa 10 kg wyróżnia się następującymi zaletami:
- jest lekka - ułatwia dotarcie do stanowiska pracy,
- jest wygodna do transportu - ma rozmiary butli 11 kg,
- zawiera "szlachetny" gaz, jakim jest propan,
- pozwala na prace w temperaturze do -40°C,
- umożliwia szerokie zastosowanie.
Możliwości zastosowania 10 kg butli propanowej przedstawiają się następująco:
- ogrzewanie (nagrzewnice, zwykłe ogrzewacze, promienniki gazowe): hale produkcyjne, warsztaty, magazyny, biura, inne pomieszczenia
- podgrzewanie wody (ogrzewacze przepływowe).
- roboty dekarskie - np. zgrzewanie papy termokurczliwej (ze względu na wagę nie wymaga specjalistycznego sprzętu do wciągania na dachy),
- roboty instalacyjne (zgrzewanie),
- obróbka i cięcie metali (w tym złomu),
- obkurczanie palet folią,
- remonty nawierzchni,
- taborety gazowe,
- gazowe kuchnie przemysłowe,
- grille gazowe.
Specjalnie zaprojektowana i przeznaczona do zasilania wózków widłowych niebieska butla Gaspolu o pojemności 11kg jest produktem wyjątkowym. Już w 1999 roku zdobyła nagrodę III Międzynarodowego Forum „Gaz Płynny ‘99”. Doceniono wówczas nowatorstwo zastosowanych rozwiązań technicznych.
Gaz płynny - jako paliwo dla wózków widłowych - posiada wszystkie zalety oleju napędowego oraz elektryczności: wózki widłowe zasilane LPG mają odpowiedni udźwig oraz możliwość poruszania się po nierównym podłożu, w połączeniu z czystością, niskim poziomem drgań i cichym działaniem.
Problemy takie, jak ograniczona żywotność akumulatora i czas stracony na ładowanie zostają wyeliminowane, ponieważ silniki zasilane gazem płynnym mogą pracować przez całą dobę.
Korzyści wynikające z wykorzystania LPG do zasilania wózków widłowych:
- możliwość pracy w zamkniętych pomieszczeniach
- ciągłość pracy wózka (załadunek i rozładunek może odbywać się o każdej porze , bez przerw na ładowanie akumulatorów )
- mniejsze zużycie silnika
- dwukrotne wydłużenie okresu eksploatacji oleju smarującego
- cicha praca silnika
Butle przemysłowe 33 kg propan-butan znajdują zastosowanie przy pracach w temperaturach od 0°C do +40°C (mieszanina propan-butan nie odparowuje w temperaturze poniżej 0°C), z kolei butle 10 kg, 30 kg i 33 kg z czystym propanem znajdują zastosowanie przy pracach w szerokim zakresie temperatur - od -40°C do +40°C.
Butle przemysłowe znajdują zastosowanie w urządzeniach wymagających do pracy dużej ilości energii. Gdy ilość gazu zawarta w jednej butli jest niewystarczająca można tworzyć baterie złożone z 2-8 butli. Zazwyczaj baterie butli stawia się na zewnątrz budynku jako element naścienny lub wolno stojący.
Butle o pojemności 33kg zasilają dmuchawy ciepła, podwieszane promienniki o dużej wydajności i instalacje grzewcze o mocy do 10kW.
Najbardziej popularne zastosowanie butle przemysłowe znajdują jako źródło zasilania palników w procesach cięcia, spawania metali oraz zgrzewania.
Ograniczenia wynikają jedynie z gabarytów i wagi butli. Butle o pojemności 33 kg znajdują zastosowanie w urządzeniach wymagających do pracy dużej energii. Gdy ilość gazu zawarta w jednej butli jest niewystarczająca można tworzyć baterie złożone z 2-8 butli.